Nie zawsze i nie wszędzie możemy lub chcemy zorganizować wideokonferencję. Zwykle w takiej sytuacji konieczne jest organizowanie konferencji z wykorzystaniem jedynie audio. Zorganizowanie takiej rozmowy, w której uczestniczyć będzie swobodnie kilka, a czasami kilkanaście osób to nie lada wyzwanie technologiczne. O co należy zadbać w przypadku organizowania audiokonferencji.

Jakościowy sprzęt audio – słuchawki i mikrofony

Nie jest tajemnicą, że to właśnie od odpowiedniego doboru mikrofonów i słuchawek zależeć będzie najwięcej w kwestii jakości audio w naszej konferencji. Jeżeli dobrze wybierzemy ten sprzęt, będziemy mogli zapewnić naszym użytkownikom pełen komfort rozmowy, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują oraz specyfikę ich mowy. Firma Poly gwarantuje szeroki wybór słuchawek z mikrofonami do prowadzenia takich konferencji. To certyfikowany partner chociażby Microsoft Teams, co jest gwarancją niesamowicie jakościowego wyposażenia.

Rozwiązania inteligentne od Poly

Poly swojej ofercie posiada kompleksowe rozwiązania dla audiokonferencji. To chociażby telefony, które są w stanie dostosować inteligentnie wszystkie swoje parametry zależnie od środowiska, w jakim znajduje się ich użytkownik, tak by wszyscy pozostali użytkownicy zawsze go doskonale słyszeli i rozumieli.

Telefony multimedialne i konferencyjne od Poly to również sprzęt, który zadba za Ciebie o jakość audio w czasie spotkania online. Doskonałym dodatkiem, który pozwoli na wydobycie maksimum możliwości ze spotkania audio będzie również zastosowanie zestawów głośnomówiących, które pozwolą na więcej swobody dla użytkowników, którzy biorą udział w rozmowie.

Przede wszystkim wycisz pomieszczenia

Oczywiście inteligentne rozwiązania są przydatne, ale sala spotkań naszpikowana nawet najlepszym sprzętem powinna być odpowiednio wyciszona, a my powinniśmy mieć zapewniony komfort pracy w niej. To samo dotyczy wszystkich naszych współpracowników i rozmówców, z którymi zamierzamy się łączyć. Choć zwykle jest to oczywiste, warto również przed umówioną godziną poprosić wszystkich rozmówców o to, by zasiedli w miejscu ustronnym, spokojnym i w miarę swoich możliwości wyciszonym.