Na rynku telekomunikacyjnym mamy wiele modeli telefonów telekonferencyjnych. Urządzenia tego typu umożliwiają tworzenie wieloosobowych konferencji w kilku prostych korkach. Modele są dostosowane do wymagań różnej wielkości sal konferencyjnych, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo może wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał jego potrzebom. Wybierając dużego, znanego producenta mamy pewność co do jakości wykonywanych połączeń. Kilka z nich się wyróżnia swoją funkcjonalnością i jakością wykonania. Przykładem takiej marki może być Poly.

Poly Trio 8300

Model Poly Trio 8300 to telefon konferencyjny IP z Bluetooth. Możemy go podłączyć do komputera, telefonu GSM, sieci SIP, a także Bluetooth. Poly Trio 8300 to najmniejszy członek rodziny telefonów Trio, nie ustępuje on jednak funkcjonalnością innych modeli z tej rodziny. Model ten został zaprojektowany z myślą o niewielkich salach konferencyjnych i małych grupach roboczych (najlepiej od 2 do 5 osób). Wbudowane mikrofony mają zasięg około 3,7 metra, a zastosowana technologia NoiseBlock, wycisza wszelkie niepożądane szumy i odgłosy z otoczenia.

Wspomniana technologia ma za zadanie zapewnić najwyższy komfort rozmowy i słyszalności przez drugą stronę. Poly Trio 8300 ma uniwersalny system łączność - możemy wybrać czy chcemy się połączyć za pomocą Wi-Fi, Bluetooth, USB czy łączności IP. Menu jest proste w obsłudze, a po doposażeniu systemu w dodatkowe akcesoria, model ten może stanowić podstawę systemu wideokonferencyjnego.

Polycom SoundStation 2 EX

Ten model w porównaniu do wyżej opisywanego jest telefonem konferencyjnym na linię analogową. Posiada on możliwość podłączenia dodatkowych mikrofnów. System dedykowany jest do pracy w grupach roboczych do 10 osób. Co ciekawe Polycom SoundStation 2 EX może pracować również jako telefon wewnętrzny w porcie analogowym centrali lub podłączony do bramki VoIP, a wbudowane gniazdo 2.5 mm pozwala podłączenie go do urządzenia mobilnego lub komputera.

Do SoundStation 2 EX możemy podłączyć dodatkowe, zewnętrzne mikrofony, a czytelny interfejs pozwoli nam zidentyfikować numery telefonu. Instalacja jest prosta i podobnie jak w przypadku Poly Trio 8300, urządzenie ma wbudowany system redukcji szumów. Poly Trio C60

Na ten model powinny zdecydować się przedsiębiorstwa pracujące w dużych grupach roboczych. Zasięg wbudowanych mikrofonów to ponad 6 metrów, a cały sprzęt otrzymał od producenta nowoczesny design oraz pakiet nowych funkcji. Model ten jest certyfikowany do pracy z Open SIP, Skype for Business oraz Microsoft Teams. Możliwości łączenia telefonów w łańcuch i opcji podłączenia zewnętrznych mikrofonów, sprawia, że system doskonale sprawuje się zarówno w małych pokojach spotkań, jak i dużych salach konferencyjnych.

Cały system pracuję na systemie Android 9 i może być wykorzystywany, jako urządzenie sterujące dla zestawów wideokonferencyjnych Poly.


Podobne Artykuły