Potrzeba rozwiązań online jest dziś silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Zmieniający się dynamicznie świat biznesu, konieczność organizowania spotkań czy mitingów w formie online staje się oczywistością w kolejnych branżach. Za potrzebą zorganizowania solidnych spotkań online pojawiają się oczywiście nowoczesne rozwiązania technologiczne, które mają to zadanie uprościć do granic możliwości. Od lat firmą, która przewodzi w staraniach, by online było zupełnie jak na żywo jest niezmiennie Microsoft. Ich produkty są rozchwytywane, a dzięki swojej szerokiej dostępności i prostoty obsługi docierają do milionów użytkowników biznesowych na całym świecie.

Czym jest Real Connect?

W największym uproszczeniu jest tak nazywana usługa pozwalająca na łączenie się na żywo, zwykle w formie wideokonferencji pomiędzy wieloma użytkownikami. Obecnie mnóstwo firm stara się dostarczyć rozwiązania tego typu, ale przoduje Microsoft, który stara się dbać o to, by ich usługi były maksymalnie kompleksowe i zadowalały potrzeby jak największej grupy biznesowych (i nie tylko) odbiorców. Usługa Real Connect od firmy Microsoft działa w ramach pakietu Microsoft Teams – usługi, z której może korzystać każdy użytkownik indywidualny i biznesowy, a także użytkownicy innych usług Microsoftu takich jak Office 365 lub Skype.

Czy Real Connect od Poly zadziała jeżeli nie mam dedykowanych urządzeń Microsoft?

Tak. To sposób na podłączenie się, na przykład do rozmów grupowych również wtedy, gdy nie posiadamy żadnych kompatybilnych urządzeń. Usługa tej firmy została zainstalowana w „data center” firmy Microsoft i pozwala na łączenie się również użytkownikom, którzy dysponują takim właśnie sprzętem. Można więc powiedzieć, że Poly to rozwiązanie, które jest uzupełnieniem standardowej palety urządzeń dedykowanych przez Microsoft.

Czy warto korzystać z takich rozwiązań?

Oczywiście w zmieniającym się biznesie i otaczającym nas świecie wszystkie tego typu rozwiązania są języczkiem uwagi. Zdecydowanie warto korzystać z nich jeżeli stawiamy na konferencje na wysokim poziomie, ale również chcemy współpracować grupowo na innych polach. Microsoft Teams to bowiem znacznie więcej, aniżeli jedynie możliwość tworzenia konferencji video. To także zestaw gotowych do pracy narzędzi, dzięki którym uda się nam fantastycznie pracować zespołowo, przygotowywać rozmaite projekty i wprowadzać poprawki. To pakiety, które pozwalają na pracę na duże odległości zupełnie tak, jakbyśmy byli obok siebie.