​Microsoft Teams to fantastyczna usługa, której zastosowaniem jest umożliwienie pracownikom firmy współpracę również na duże odległości oraz możliwość znacznie lepszej komunikacji w trakcie pracy nad projektami. Microsoft Teams umożliwia także wspólne pracowanie nad projektami dla wielu osób również w trybie live. Jest to kompleksowe rozwiązanie, pozwalające na znacznie lepszą koordynację zadań w firmie, a także monitorowanie postępy przy wielu projektach, nad którymi obecnie pracujemy. Docenione zostało ono również z racji możliwości prowadzenia zaawansowanych telekonferencji, które w obecnych czasach zyskują na popularności jak nigdy wcześniej.

Samodzielne wdrożenie Microsoft Teams

Jeżeli posiadamy odpowiednie kompetencje bez problemu przygotujemy naszą firmę do pracy z Microsoft Teams samodzielnie. Samo zainstalowanie oprogramowania nie powinno stanowić dla nas problemu. Najważniejszym zadaniem przed jakim staniemy, będzie oczywiście zaznajomienie wszystkich użytkowników z możliwościami jakie Teams oferuje. A tych jest całkiem sporo. Sposób pracy na tej usłudze przypomina pracę na komunikatorze, ale z wieloma ulepszeniami, które są niezbędne w pracach zespołowych. Microsoft Teams działa w pewnym sensie jako ulepszenie w pakiecie Office 365. Jeżeli zatem posiadamy w naszej firmie subskrypcję tego pakietu, nie powinniśmy przynajmniej teoretycznie mieć problemów z zainstalowaniem Teams.

Wybierz specjalistę

Oczywiście w momencie, kiedy potrzebujemy ekspresowego i bezbłędnego działania znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie specjalisty, który pomoże nam w przygotowaniu wszystkich urządzeń, oprogramowania, a także przeszkoli naszych pracowników lub współpracowników z zakresu pracy na narzędziach Microsoft Teams.

W praktyce problemem może okazać się przede wszystkim odpowiednie dobranie i konfiguracja wszelkich urządzeń podpiętych pod Microsoft Teams. Przede wszystkim bowiem możemy pracować na tej aplikacji poprzez stronę WWW, w formie aplikacji desktopowej, jak również jako aplikacja mobilna, na przykład na smartfonie. Tak szeroki wybór może być nieco problematyczny i specjalista na pewno wskaże odpowiednie dla naszej firmy rozwiązania.

Szkolenia dla pracowników

Niewątpliwie wyzwaniem będzie przeszkolenie pracowników. Początkowo Microsoft Teams przypomina komunikator, ale szybko zorientujemy się, że ilość wbudowanych funkcji i powiązań daleko przekracza możliwości znanych nam czatów. Tu również pomóc może profesjonalne szkolenie organizowane przez firmy zewnętrzne.