Microsoft Teams to usługa działająca w ramach pakietu Office 365. To rozwiązanie niezwykle chętnie wybierane w małym i dużym biznesie z racji szerokiego zastosowania pakietu. Microsoft Teams pozwala na wymianę plików i wspólną pracę nad projektami nawet w bardzo dużych zespołach. Najważniejszym jednak zadaniem jest komunikacja pomiędzy użytkownikami. I to właśnie w tym miejscu pojawia się kwestia sprzętu – czy każdy sprzęt będzie kompatybilny? Czy musimy kupować specjalne urządzenia na przykład do komunikacji wideo za pomocą usługi Microsoft Teams?

Przede wszystkim kompatybilność

 To właśnie kompatybilność spędza sen z powiek osobom, które chciałyby rozpocząć pracę na Microsoft Teams. Usługa działać będzie na większości popularnych urządzeń oraz urządzeń mobilnych, ale Microsoft rekomenduje używanie również sprzętu, który dedykowany jest do tej konkretnie usługi. Zakupić go można u lokalnych dostawców, rekomendowanych przez firmę. Używanie takich urządzeń pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszej jakości i pewności co pełnej funkcjonalności zakupionej przez nas usługi. Pojawiło się wiele marek, które właśnie dla tej usługi specjalnie przygotowują urządzenia, które poprawiają jakość audio i wideo. To między innymi: Poly, Yealink, Sennheiser, Audiocodes, Lenovo oraz HP.

Jakość dźwięku

Jeżeli chcemy uzyskać niezawodny dźwięk wybrać możemy chociażby produkty marek Yealink czy też Sennheiser. Yealink przygotował telefony kompatybilne z usługą, a Sennheiser znany jest od lat jako producent doskonałych jakościowo słuchawek. Warto zwrócić również na całą gamę specjalistycznych produktów od firmy Poly.

Niezawodne video

Aby uzyskać nienaganną jakość transmisji wideo będziemy potrzebowali oczywiście solidnej kamery internetowej. Taką zapewni nam na pewno jakościowy smartfon lub laptop z nieco wyższej półki. Możemy również wybrać rozwiązania dedykowane Poly, które zarówno z dźwiękiem jak i obrazem poradzą sobie znakomicie. Firmy Lenovo oraz HP przygotowały również laptopy i inne urządzenia przenośne, dedykowane do pracy z Microsoft Teams.

Pamiętaj o łączu internetowym

Pomimo iż Teams jest usługą chmurową, również nasze łącze internetowe nie powinno zostać zaniedbane. Bardzo wiele w kwestii jakości będzie zależało właśnie od jakości naszego połączenia. Jeżeli mamy możliwość, postawmy na światłowody oraz maksymalną przepustowość. To dla wielu firm oczywistość, ale jeżeli w naszej firmie dotychczas jakość łącza była pomijana, warto rozważyć jego przyspieszenie dla jeszcze większego komfortu naszych pracowników. W przypadku pracy zdalnej również warto zadbać o poprawę jakości łącza domowego, o ile pracować tak zamierzamy długi czas.

Zobacz, jak wdrożyć MS Teams w swojej firmie - kliknij TUTAJ