Kamera do wideokonferencji Polycom EagleEye to kamera HD, która dzięki inteligentnemu kadrowaniu grup i świetnemu audio, odmieniła rynek urządzeń wideokonferencyjnych. Producent kamery doskonale zdaje sobie sprawę, że sprzedajemy siebie i swój produkt nie tylko słowami, ale także naszą mimiką, gestami czy tembrem głosu.

Nawet biorąc pod uwagę spotkania wewnątrz grup kreatywnych - najdłuższy chat nie zastąpi kilku minut spędzonych twarzą w twarz - choćby za pomocą ekranu. Czy wystarczy nam zatem zwykła kamera w laptopie? Zazwyczaj największym wyzwaniem wideokonferencji jest odpowiednie kadrowanie uczestników. EagleEye Cube rozwiązuje ten problem, gdyż dzięki szerokiemu polu widzenia wszyscy są wyraźnie widoczni w kadrze. Kamera EagleEye dysponuje rozdzielczością HD i aż 5-krotnym zoomem. Wysoka jakość wykonania sprawia, że nawet na dużym przybliżeniu obraz zachowuje doskonałą jakość.

Jakie urządzenia są zgodne z EagleEye Cube? Polycom Trio 8500 z VisualPro 6.2.1, Polycom Trio 8800 z VisualPro 6.2.1, a także Seria Polycom RealPresence Group z 6.2.1. Każdy następny model również jest kompatybilny z tym sprzętem.

EagleEye Cube doskonale sprawdzi się w przypadku małych sal konferencyjnych. Obiektyw o polu widzenia aż 120 stopni i technologia inteligentnego i automatycznego kadrowania uczestników wideokonferencji sprawia, że urządzenie można zainstalować niemal w każdym pomieszczeniu. To świetne rozwiązanie dla rozwijających się firm, które nie dysponują jeszcze profesjonalnymi, dużymi salami konferencyjnymi. Co ważne - kamera jest prosta w obsłudze, dzięki czemu nie będziemy potrzebowali obsługi działu IT, aby swobodnie z niej korzystać. Na wyróżnienie zasługuje także strona audio. Dwa wbudowane mikrofony wyposażone w technologię redukcji szumów z otoczenia, sprawią, że nasz głos jest krystalicznie czysty - bez akustycznych zniekształceń czy rozpraszających odgłosów w tle. Również interesujący jest fakt, że posiadając 5-krotny zoom, urządzenie dwukrotne powiększenie ma całkowicie bezstratne. Poza tym jej kompaktowy rozmiar pozwala ją bezproblemowo przenosić na terenie firmy, a także poza nią. Dzięki temu możemy przygotować profesjonalną i dobrze przygotowaną technicznie wideokonferencje z każdego miesiąca na świecie - wystarczy nam tylko podłączenie do internetu i umiejętność obsługi jednej z platform wideokonferencyjnych. Na szczęście większość dużych platform takich jak Microsoft Teams czy Zoom są bardzo proste w obsłudze.

Cieszy fakt, że technologia wideokonferencyjna się tak szybko rozwija. Zwłaszcza teraz, w trakcie trwania ograniczeń w przemieszczaniu, tego typu spotkania są nieoceniane dla utrzymania dobrych relacji w firmie, zarówno między współpracownikami, jak i kontrahentami. EagleEye Cube może być wykorzystany także przy produkcji różnego rodzaju szkoleń czy webinarów.

Więcej o marce Poly dowiesz się tutaj: https://poly.veracomp.pl/napisali_o_nas/