W wielu firmach liczy się umiejętność pracy zespołowej i jej znakomitej organizacji. Oczywiście często najlepszym rozwiązaniem jest spędzenie kilkunastu godzin w biurze razem z zespołem, ale nie zawsze jest to możliwe, a czasami wręcz niewykonalne. W przypadku dużych i skomplikowanych projektów, również tych o zasięgu międzynarodowym, trzeba postawić na rozwiązania godne XXI wieku. Niekwestionowanym od wielu lat liderem we wdrażaniu takich rozwiązań jest oczywiście Microsoft. Gigant od lat podąża za trendem, a śmiało powiedzieć można, że również sam ten trend wyznacza.

Czym jest Microsoft Teams?

Microsoft Teams to najprościej rzecz ujmując usługa działająca w oparciu o chmurę. Zawiera ona wiele narzędzi wspierających pracę zespołową oraz usługi pokrewne, z których korzystanie staje się jeszcze prostsze dzięki pracy w zespole. Microsoft Teams wspiera chociażby współpracę z Office czy też Skype, a więc innymi produktami Microsoftu, które są powszechnie wykorzystywane na co dzień przez miliony ludzi do pracy.

Jak to działa?

Użytkownicy pakietu mogą komunikować się ze sobą, a także otrzymują zestaw gotowych narzędzi do wspólnej pracy. Opracowywanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów będzie od teraz znacznie łatwiejsze dzięki scentralizowanej usłudze w chmurze, która działa z niezwykle duża wydajnością i pozwala na osiąganie znacznie lepszych wyników w pracy zespołowej. Co bardzo istotne również połączenie pomiędzy użytkownikami pozostaje bezpiecznie zaszyfrowane. Dzięki temu na pewno wszystkie dane zostaną zabezpieczone w odpowiedni sposób nim do nas dotrą. Jest to w pewien sposób centralna przestrzeń robocza dla wielu użytkowników, którzy pracują jednocześnie nad tym samym projektem. To właśnie największa zaleta wybrania Microsoft Teams.

Co bardzo ważne usługa od 2018 roku posiada również darmowy plan testowy, na którym będziemy mogli się przekonać czy jest ona dla nas i czy spełni nasze wszystkie oczekiwania tak biznesowe, jak również prywatne.

Najważniejsze cechy Microsoft Teams:

- rejestracja rozmów

- możliwość transkrypcji rozmowy

- dostęp do stale pojawiających się nowych funkcji

- integracja z popularnym oprogramowaniem (Word, Excel i dziesiątki innych)

- darmowa wersja z ograniczonymi funkcjami

W tak dynamicznie zmieniającym się świecie usługi takie jak Microsoft Teams są pożądane przez wielu – zarówno osoby prywatne, jak również sektor biznesowy. Nie ma się czemu dziwić, bowiem wymóg pracy zespołowej przenika się ze zmieniającym się rynkiem pracy, w którym coraz częściej jesteśmy oddaleni fizycznie od swoich współpracowników. Właśnie dlatego takie platformy mają rację bytu i tak znakomicie się rozwijają. Na tle tak dynamicznego rynku tego rodzaju usług Microsoft Teams prezentuje się naprawdę godnie i jest przynajmniej warty spróbowania. Istnieje spora szansa, że po próbie zostaniemy przy tej usłudze na nieco dłużej.