Potrzeba wideokonferencji jest dziś bardzo powszechna. W wielu branżach jest to jedyny sposób na komunikowanie się pomiędzy pracownikami. W szczególności gdy pracownicy są od siebie oddaleni nierzadko o tysiące kilometrów, takie rozwiązanie wydaje się być konieczne. Praca „twarzą w twarz” zawsze bowiem będzie przyjemniejsza i wydajniejsza, aniżeli jedynie komunikacja mailowa czy też na innych komunikatorach. Wydajność pracy również wzrasta dzięki prędkości wymiany informacji w taki sposób. Połączenie wielu osób na wideokonferencji jest doskonałym rozwiązaniem sprzyjającym również budowie dobrych relacji w zespołach pracowników oddalonych od siebie zwykle fizycznie.

Czym jest Zoom?

Zoom jest aplikacją powszechnie wykorzystywaną do tworzenia i zarządzania wideokonferencjami. Jest to konkurencja dla gigantów takich jak chociażby Cisco czy Microsoft, którego flagowym produktem w tej kwestii jest usługa Microsoft Teams. I przyznać trzeba, że jest to konkurencja godna, pozwalająca na wykorzystanie wielu funkcji także w wersji darmowej. To rozwiązanie, które podobnie jak inne tego typu produkty sprawdzi się dobrze nie tylko w pracy zawodowej, ale również przy dowolnym innym projekcie czy też spotkaniach grup online.

Prostota instalacji Zoom

Niewątpliwie sporą zaletą aplikacji Zoom jest fakt, że działa ona na praktycznie każdym urządzeniu i nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy przy konfiguracji. Możemy bez trudu zainstalować ją zarówno na smartfonie, tablecie lub też laptopie. Jeszcze lepszą wiadomością jest fakt możliwości zainstalowania wtyczki do Google Chrome, dzięki której posiadaniu nie będziemy musieli w ogóle instalować oprogramowania. Ma to spore znaczenie w przypadku zmieniania urządzeń, a więc również ta cecha zostanie z pewnością wykorzystana przez część użytkowników.

Zoom – wiele możliwości w jednej aplikacji

Również sama aplikacja jest bardzo intuicyjna, co przede wszystkim chwalą sobie jej użytkownicy. Dołączenie do pokoju z rozmową to kwestia kilku sekund nawet dla osoby nie wprawionej w nowoczesnych technologiach. W przypadku gdy chodzi o tempo działania  Zoom deklasuje konkurencję. Zoom to także bogate opcje konfiguracyjne i ystawienia dla administratorów. Dzięki temu na naszym spotkaniu online będziemy mogli zapanować bez trudu nad kamerami i mikrofonami użytkowników dbając przy tym o ład i harmonię spotkania. Będziemy mogli zatem zorganizować je w dokładnie taki sposób, jakiego potrzebowaliśmy.

Jakie funkcje posiada aplikacja Zoom?

- możliwość zarządzania mikrofonami i udzielaniem głosu

- zarządzanie kamerami w trakcie wideokonferencji

- kompatybilność - działanie na niemal każdym urządzeniu (tablet, smartfon, telefon, laptop)

- proste dołączanie do konferencji za pomocą udostępnionego linku

- szerokie możliwości administracyjne i ustawienia pokojów