Czasy się zmieniają, a wraz z nimi również cały biznes i standardy komunikacji w nim. Dziś spotkanie online jest traktowane w zasadzie na równi z tym, gdy siedzimy naprzeciwko naszego kontrahenta twarzą w twarz. Wideokonferencja w wielu firmach stała się codziennością, pewnym standardem, który najwyraźniej zakorzeni się w biznesie na kolejnych wiele lat. Aby jednak taki sposób komunikacji był satysfakcjonujący dla wszystkich stron należy zadbać o wszystkie detale, z naciskiem przede wszystkim na wykorzystywane technologie, sprzęt i urządzenia audio oraz video. Tylko tak uzyskamy prawdziwy efekt obcowania z drugim człowiekiem.

Kamera 4K

Oczywiście, że nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, ale w przypadku użytkowania kamer 4K trzeba przyznać, że jakość jest oszałamiająca. Eagle Eye Cube to kamera o takich właśnie możliwościach, stworzona przez inżynierów Poly. Dzięki niej współuczestnicy konferencji będą mogli cieszyć oczy pełnym obrazem naszego otoczenia, ale również my sami będziemy niemalże na wyciągnięcie ręki. Kamera taka to w pełni krystaliczny obraz w niesamowitej jakości, ale również współpraca z wieloma urządzeniami i oprogramowaniem istniejącym już obecnie na rynku.

Inteligentne głośniki

Zapewnienie realnych odczuć jakbyśmy byli z kimś w jednym pomieszczeniu jest możliwe również dzięki inteligentnym głośnikom. Ich umiejętne rozłożenie w naszej sali daje poczucie obecności drugiego człowieka tuż obok nas. Bardzo często głośniki takie umieszczane są w miejscach przeznaczonych dla pracowników, a główny głośnik zostaje umieszczony także na stole konferencyjnym tak by dźwięk z niego docierał równomiernie do wszystkich uczestników w danym pomieszczeniu.

Profesjonalny zestaw konferencyjny

Wszystkie technologiczne rozwiązania można również mieć w jednym urządzeniu. To chociażby Poly Studio czyli wszechstronne wyposażenie dla sal konferencyjnych. To rozwiązanie, które skupia w sobie wszystkie najlepsze możliwości dźwiękowe oraz wizualne. Dostajemy fanatyczny obraz, świetny dźwięk i inteligentne zachowania urządzeń w jednym pakiecie, oszczędzając przy tym czas, pieniądze i nasz wysiłek, który musielibyśmy włożyć w skompletowanie pełnego wyposażenia konferencyjnego.